SMM02040C1000FB300 Vishay
SMM02040C1000FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C1000FB300
Part Number SMM02040C1000FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 100 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C1000FB300
Datasheet download SMM02040C1000FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C1000FB300
SMM02040C1000FB300 Specifications
Part Number SMM02040C1000FB300
Military Standard
Failure Rate
Type
Rad Hard No
Resistance Value 100 Ohm
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Package Type Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm