ERJ12ZYJ150U Panasonic
ERJ12ZYJ150U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ150U
Part Number ERJ12ZYJ150U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 15 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ150U
Datasheet download ERJ12ZYJ150U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ150U
ERJ12ZYJ150U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ150U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 15 Ohm
Lead Finish Tin
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Case Size 2010
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm