CRCW02012M20FNED Vishay
CRCW02012M20FNED Images
Please contact us for more photos of CRCW02012M20FNED
Part Number CRCW02012M20FNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 2.2M Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW02012M20FNED
Datasheet download CRCW02012M20FNED.pdf
Request Quotation for CRCW02012M20FNED
CRCW02012M20FNED Specifications
Part Number CRCW02012M20FNED
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Supplier Package 0201
Power Rating 0.05 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 2.2 MOhm
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Case Style Molded
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm