MCR006YRTF9102 ROHM
MCR006YRTF9102 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF9102
Part Number MCR006YRTF9102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 91K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF9102
Datasheet download MCR006YRTF9102.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF9102
MCR006YRTF9102 Specifications
Part Number MCR006YRTF9102
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 91 kOhm
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Type Thick Film
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm