M55342K09B20D0RS6 Vishay
M55342K09B20D0RS6 Images
Please contact us for more photos of M55342K09B20D0RS6
Part Number M55342K09B20D0RS6
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 20 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K09B20D0RS6
Datasheet download M55342K09B20D0RS6.pdf
Request Quotation for M55342K09B20D0RS6
M55342K09B20D0RS6 Specifications
Part Number M55342K09B20D0RS6
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Tolerance 1 %
Product Dimensions 6.35 x 3.15 x 0.51 mm
Lead Finish Tin/Lead
MSL Level 1
Military Standard MIL-PRF-55342
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 20 Ohm
Type Thick Film
Package Type SMD
Case Size 2512
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 150 °C
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.51 mm
Product Length 6.35 mm