MCR01MZPD1002 ROHM
MCR01MZPD1002 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD1002
Part Number MCR01MZPD1002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 10K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD1002
Datasheet download MCR01MZPD1002.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD1002
MCR01MZPD1002 Specifications
Part Number MCR01MZPD1002
Military Standard
Failure Rate
Case Style Molded
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm