MCR01MZPD1102 ROHM
MCR01MZPD1102 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD1102
Part Number MCR01MZPD1102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 11K Ohm 0.5% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD1102
Datasheet download MCR01MZPD1102.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD1102
MCR01MZPD1102 Specifications
Part Number MCR01MZPD1102
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 11 kOhm
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm