MCR01MZPD5100 ROHM
MCR01MZPD5100 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD5100
Part Number MCR01MZPD5100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 510 Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD5100
Datasheet download MCR01MZPD5100.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD5100
MCR01MZPD5100 Specifications
Part Number MCR01MZPD5100
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Resistance Value 510 Ohm
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.0625 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm