MMA02040C1103FB300 Vishay
MMA02040C1103FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1103FB300
Part Number MMA02040C1103FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 110K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1103FB300
Datasheet download MMA02040C1103FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1103FB300
MMA02040C1103FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1103FB300
Case Size 0204(1406)
Resistance Value 110 kOhm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 3.6 mm
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm