MCR01MZPF2153 ROHM
MCR01MZPF2153 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2153
Part Number MCR01MZPF2153
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES 215000 OHM 1 16W 1% 0402 SMD
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2153
Datasheet download MCR01MZPF2153.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2153
MCR01MZPF2153 Specifications
Part Number MCR01MZPF2153
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Resistance Value 215 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Family MCR
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm