MCR01MZPF21R5 ROHM
MCR01MZPF21R5 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF21R5
Part Number MCR01MZPF21R5
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF21R5
Datasheet download MCR01MZPF21R5.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF21R5
MCR01MZPF21R5 Specifications
Part Number MCR01MZPF21R5
Military Standard
Failure Rate
Lead Free Yes
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Resistance Value 21.5 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Family MCR
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm