MCR01MZPF2204 ROHM
MCR01MZPF2204 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2204
Part Number MCR01MZPF2204
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.2M Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2204
Datasheet download MCR01MZPF2204.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2204
MCR01MZPF2204 Specifications
Part Number MCR01MZPF2204
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 2.2 MOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm