MCR01MZPF2491 ROHM
MCR01MZPF2491 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2491
Part Number MCR01MZPF2491
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.49K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2491
Datasheet download MCR01MZPF2491.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2491
MCR01MZPF2491 Specifications
Part Number MCR01MZPF2491
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Resistance Value 2.49 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm