ERJ6BQF4R7V Panasonic
ERJ6BQF4R7V Images
Please contact us for more photos of ERJ6BQF4R7V
Part Number ERJ6BQF4R7V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 4.7 Ohm 1% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6BQF4R7V
Datasheet download ERJ6BQF4R7V.pdf
Request Quotation for ERJ6BQF4R7V
ERJ6BQF4R7V Specifications
Part Number ERJ6BQF4R7V
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 4.7 Ohm
Power Rating 0.33 W
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm