MCR01MZPF3000 ROHM
MCR01MZPF3000 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3000
Part Number MCR01MZPF3000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 300 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3000
Datasheet download MCR01MZPF3000.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3000
MCR01MZPF3000 Specifications
Part Number MCR01MZPF3000
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 300 Ohm
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Pin Count 2
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm