M55342E06B11E0RWS Vishay
M55342E06B11E0RWS Images
Please contact us for more photos of M55342E06B11E0RWS
Part Number M55342E06B11E0RWS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0705 11K Ohm 1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342E06B11E0RWS
Datasheet download M55342E06B11E0RWS.pdf
Request Quotation for M55342E06B11E0RWS
M55342E06B11E0RWS Specifications
Part Number M55342E06B11E0RWS
Power Rating 0.15 W
Termination Style Wraparound
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Pin Count 2
Case Size 0705
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84(Max)
Case Style Molded
Rad Hard No
Resistance Value 11 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Supplier Package 0705
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 2.03 mm