MCR01MZPF3011 ROHM
MCR01MZPF3011 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3011
Part Number MCR01MZPF3011
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 0402(INCH)
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3011
Datasheet download MCR01MZPF3011.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3011
MCR01MZPF3011 Specifications
Part Number MCR01MZPF3011
Military Standard
Failure Rate
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Family MCR
Resistance Value 3.01 kOhm
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm