MCR01MZPF3922 ROHM
MCR01MZPF3922 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3922
Part Number MCR01MZPF3922
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 39.2K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3922
Datasheet download MCR01MZPF3922.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3922
MCR01MZPF3922 Specifications
Part Number MCR01MZPF3922
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 39.2 kOhm
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm