MCR01MZPF4753 ROHM
MCR01MZPF4753 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF4753
Part Number MCR01MZPF4753
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 475K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF4753
Datasheet download MCR01MZPF4753.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF4753
MCR01MZPF4753 Specifications
Part Number MCR01MZPF4753
Resistance Value 475 kOhm
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm