MCR01MZPJ272 ROHM
MCR01MZPJ272 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ272
Part Number MCR01MZPJ272
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.7K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ272
Datasheet download MCR01MZPJ272.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ272
MCR01MZPJ272 Specifications
Part Number MCR01MZPJ272
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Resistance Value 2.7 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm