CRCW2010825RFKEF Vishay
CRCW2010825RFKEF Images
Please contact us for more photos of CRCW2010825RFKEF
Part Number CRCW2010825RFKEF
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 825 Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW2010825RFKEF
Datasheet download CRCW2010825RFKEF.pdf
Request Quotation for CRCW2010825RFKEF
CRCW2010825RFKEF Specifications
Part Number CRCW2010825RFKEF
Resistance Value 825 Ohm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Rad Hard No
Case Size 2010
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm