MCR03EZP5FX3160 ROHM
MCR03EZP5FX3160 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZP5FX3160
Part Number MCR03EZP5FX3160
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0603 316 OHM 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZP5FX3160
Datasheet download MCR03EZP5FX3160.pdf
Request Quotation for MCR03EZP5FX3160
MCR03EZP5FX3160 Specifications
Part Number MCR03EZP5FX3160
Type Thick Film
Replacement Part Number PART-MCR03EZP5FX3160
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR03EZP5FX3160
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 20K Ohm 1% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R