MCR03EZPD6192 ROHM
MCR03EZPD6192 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPD6192
Part Number MCR03EZPD6192
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 61.9K Ohm 0.5% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPD6192
Datasheet download MCR03EZPD6192.pdf
Request Quotation for MCR03EZPD6192
MCR03EZPD6192 Specifications
Part Number MCR03EZPD6192
Type Thick Film
Resistance Value 61.9 kOhm
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm