MCR03EZPF10R0 ROHM
MCR03EZPF10R0 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPF10R0
Part Number MCR03EZPF10R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPF10R0
Datasheet download MCR03EZPF10R0.pdf
Request Quotation for MCR03EZPF10R0
MCR03EZPF10R0 Specifications
Part Number MCR03EZPF10R0
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Resistance Value 10 Ohm
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm