MCR03EZPFX2372 ROHM
MCR03EZPFX2372 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX2372
Part Number MCR03EZPFX2372
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX2372
Datasheet download MCR03EZPFX2372.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX2372
MCR03EZPFX2372 Specifications
Part Number MCR03EZPFX2372
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 23.7 kOhm
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm