| Part Number | ERJL08KF10CV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 534460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJL08KF10CV |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJL08KF10CV |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Power Rating | 0.33 W |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 100 MOhm |
| Lead Finish | Tin |
| Case Style | Molded |
| Case Size | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJL08KF10CV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 1210 5.1K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR25JZHF5101.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1406 249 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C2490FB300.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Res Thick Film 0402 5.11K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for RC1005F5111CS.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 0402 3.09K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERA2AEB3091X.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 511 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX5110.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 681 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF6810C.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0603 137K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3AEB1373V.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0102(0805) 150 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMU01020C1500FB300.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 18.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1822.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW080510R0FKEAC.pdf |