| Part Number | ERJ3GEYJ750V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 821290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 75 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3GEYJ750V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3GEYJ750V |
|---|---|
| Case Style | Molded |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Power Rating | 0.1 W |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Resistance Value | 75 Ohm |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3GEYJ750V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0402 46.4K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW040246K4FKED.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0207(2309) 820K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMB02070C8203FB200.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-2RKF1001X.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 360 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0603360RFKEA.pdf |
|
TE Connectivity | Res Metal Film 470 Ohm 5% 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for SMF3470RJT.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 2010 0.06 Ohm 1% 1 2W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for WSL2010R0600FEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0805 1K Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA6AED102V.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 2010 0.022 Ohm 1% 1 2W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for WSL2010R0220FEA.pdf |
|
ROHM | Res 0603 200 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for ESR03EZPF2000.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 24.3K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for TNPW060324K3BEEA.pdf |