CRCW1206510RFKEA Vishay
CRCW1206510RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206510RFKEA
Part Number CRCW1206510RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 510 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206510RFKEA
Datasheet download CRCW1206510RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206510RFKEA
CRCW1206510RFKEA Specifications
Part Number CRCW1206510RFKEA
Case Size 1206
Resistance Value 510 Ohm
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm