MCR03EZPFX3602 ROHM
MCR03EZPFX3602 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX3602
Part Number MCR03EZPFX3602
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 36K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX3602
Datasheet download MCR03EZPFX3602.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX3602
MCR03EZPFX3602 Specifications
Part Number MCR03EZPFX3602
Mounting Surface Mount
Resistance Value 36 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm