MCR03EZPFX4222 ROHM
MCR03EZPFX4222 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX4222
Part Number MCR03EZPFX4222
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 42.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX4222
Datasheet download MCR03EZPFX4222.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX4222
MCR03EZPFX4222 Specifications
Part Number MCR03EZPFX4222
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 42.2 kOhm
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm