MCR100JZHJ200 ROHM
MCR100JZHJ200 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHJ200
Part Number MCR100JZHJ200
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 20 Ohm 5% 1W \u00b1350ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHJ200
Datasheet download MCR100JZHJ200.pdf
Request Quotation for MCR100JZHJ200
MCR100JZHJ200 Specifications
Part Number MCR100JZHJ200
Type Thick Film
Case Size 2512
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 2512
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 20 Ohm
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±350 ppm/°C
Package Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm