MMA02040C1743FB300 Vishay
MMA02040C1743FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1743FB300
Part Number MMA02040C1743FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 174K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1743FB300
Datasheet download MMA02040C1743FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1743FB300
MMA02040C1743FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1743FB300
Case Size 0204(1406)
Resistance Value 174 kOhm
Case Style Conformal
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.6 mm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm