MCR10EZHF2322 ROHM
MCR10EZHF2322 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF2322
Part Number MCR10EZHF2322
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 23.2K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF2322
Datasheet download MCR10EZHF2322.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF2322
MCR10EZHF2322 Specifications
Part Number MCR10EZHF2322
Power Rating 0.125 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Resistance Value 23.2 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm