MCR10EZPF3323 ROHM
MCR10EZPF3323 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF3323
Part Number MCR10EZPF3323
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 332K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF3323
Datasheet download MCR10EZPF3323.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF3323
MCR10EZPF3323 Specifications
Part Number MCR10EZPF3323
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 332 kOhm
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm