CRCW020110K0FKED Vishay
CRCW020110K0FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW020110K0FKED
Part Number CRCW020110K0FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW020110K0FKED
Datasheet download CRCW020110K0FKED.pdf
Request Quotation for CRCW020110K0FKED
CRCW020110K0FKED Specifications
Part Number CRCW020110K0FKED
Resistance Value 10 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Size 0201
MSL Level 1
Power Rating 0.05 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm