MCR18EZHFSR047 ROHM
MCR18EZHFSR047 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHFSR047
Part Number MCR18EZHFSR047
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 47m Ohm 1% 1 4W -300ppm \u00b0C to 500ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHFSR047
Datasheet download MCR18EZHFSR047.pdf
Request Quotation for MCR18EZHFSR047
MCR18EZHFSR047 Specifications
Part Number MCR18EZHFSR047
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient -300 to 500 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 47 MOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm