MCR18EZHJ123 ROHM
MCR18EZHJ123 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHJ123
Part Number MCR18EZHJ123
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 12K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHJ123
Datasheet download MCR18EZHJ123.pdf
Request Quotation for MCR18EZHJ123
MCR18EZHJ123 Specifications
Part Number MCR18EZHJ123
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Package Type SMD
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Type Thick Film
Failure Rate
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Military Standard
Resistance Value 12 kOhm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm