MCR18EZPF2004 ROHM
MCR18EZPF2004 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF2004
Part Number MCR18EZPF2004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2M Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF2004
Datasheet download MCR18EZPF2004.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF2004
MCR18EZPF2004 Specifications
Part Number MCR18EZPF2004
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Resistance Value 2 MOhm
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm