MCR18EZPJ101 ROHM
MCR18EZPJ101 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ101
Part Number MCR18EZPJ101
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ101
Datasheet download MCR18EZPJ101.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ101
MCR18EZPJ101 Specifications
Part Number MCR18EZPJ101
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Resistance Value 100 Ohm
Tolerance 5 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm