MCR18EZPJ394 ROHM
MCR18EZPJ394 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ394
Part Number MCR18EZPJ394
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 390K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ394
Datasheet download MCR18EZPJ394.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ394
MCR18EZPJ394 Specifications
Part Number MCR18EZPJ394
Type Thick Film
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Resistance Value 390 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm