CL05A104KP5NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL05A104KP5NNNC Images
Please contact us for more photos of CL05A104KP5NNNC
Part Number CL05A104KP5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL05A104KP5NNNC
Datasheet download CL05A104KP5NNNC.pdf
Request Quotation for CL05A104KP5NNNC
CL05A104KP5NNNC Specifications
Part Number CL05A104KP5NNNC
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 10 V
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.1 uF
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Package/Case 0402
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm