CL10A226MP8NUNE Samsung Electro-Mechanics
CL10A226MP8NUNE Images
Please contact us for more photos of CL10A226MP8NUNE
Part Number CL10A226MP8NUNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 10V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10A226MP8NUNE
Datasheet download CL10A226MP8NUNE.pdf
Request Quotation for CL10A226MP8NUNE
CL10A226MP8NUNE Specifications
Part Number CL10A226MP8NUNE
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 10 V
Package/Case 0603
Capacitance Value 22 uF
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Dielectric X5R
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm