CL10B102KB8NNWC Samsung Electro-Mechanics
CL10B102KB8NNWC Images
Please contact us for more photos of CL10B102KB8NNWC
Part Number CL10B102KB8NNWC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B102KB8NNWC
Datasheet download CL10B102KB8NNWC.pdf
Request Quotation for CL10B102KB8NNWC
CL10B102KB8NNWC Specifications
Part Number CL10B102KB8NNWC
Capacitance Value 0.001 uF
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Dielectric X7R
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm