CL10B222KB8NNWC Samsung Electro-Mechanics
CL10B222KB8NNWC Images
Please contact us for more photos of CL10B222KB8NNWC
Part Number CL10B222KB8NNWC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B222KB8NNWC
Datasheet download CL10B222KB8NNWC.pdf
Request Quotation for CL10B222KB8NNWC
CL10B222KB8NNWC Specifications
Part Number CL10B222KB8NNWC
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 0603
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 0.0022 uF
Termination Style Wraparound
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm