CL21B224KOCNNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21B224KOCNNNC Images
Please contact us for more photos of CL21B224KOCNNNC
Part Number CL21B224KOCNNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 16VDC X7R 10% SMD 0805 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B224KOCNNNC
Datasheet download CL21B224KOCNNNC.pdf
Request Quotation for CL21B224KOCNNNC
CL21B224KOCNNNC Specifications
Part Number CL21B224KOCNNNC
Dielectric X7R
Package/Case 0805
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 250
MSL Level 2
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.85 mm
Case Size 0805
Capacitance Value 0.22 uF
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 2 mm