| Part Number | LMK212B7106KG-TD |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 154370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | CAP, MLCC, 0805, 10V, X7R, 10UF 10%, T&R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK212B7106KG-TD |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK212B7106KG-TD |
|---|---|
| Case Size | 0805 |
| Termination Style | Wraparound |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Package/Case | 0805 |
| Family | M |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Dielectric | X7R |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Free | Yes |
| Construction | Flat |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK212B7106KG-TD |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM32ER71C226KEA8L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 270pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C271KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD SMT 0.01uF 16V X7R + -10% 0402 Gen Purp - |
|
AVX | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035U150GAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 10% SMD 0805 Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C475K4PACTU.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc X5R Dielectric 2.2\u00b5F \u00b120% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02016D225MAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.68uF 25V X8L 10% SMD 0805 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C684K3NAC7800.pdf |
|
Samsung | Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21B105KAFNFNE.pdf |
|
KEMET | CAPACITOR SMD Multilayer Ceramic MLCC 1206 Case 2200pF \u00b110% 2000Vdc X7R Dielectric -55\u00b0C~+125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C1206C222KGRAC3123.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061C473JAT2A.pdf |