CL10B223KB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B223KB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10B223KB8NNNC
Part Number CL10B223KB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 50VDC X7R 10% SMD 0603 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B223KB8NNNC
Datasheet download CL10B223KB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10B223KB8NNNC
CL10B223KB8NNNC Specifications
Part Number CL10B223KB8NNNC
Mounting Surface Mount
Type Flat
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 250
MSL Level 2
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.022 uF
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 50 V
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm