CL10C100JB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10C100JB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10C100JB8NNNC
Part Number CL10C100JB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C100JB8NNNC
Datasheet download CL10C100JB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10C100JB8NNNC
CL10C100JB8NNNC Specifications
Part Number CL10C100JB8NNNC
Capacitance Value 10 pF
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Type Flat
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm