CL10C100JB8NNWC Samsung Electro-Mechanics
CL10C100JB8NNWC Images
Please contact us for more photos of CL10C100JB8NNWC
Part Number CL10C100JB8NNWC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C100JB8NNWC
Datasheet download CL10C100JB8NNWC.pdf
Request Quotation for CL10C100JB8NNWC
CL10C100JB8NNWC Specifications
Part Number CL10C100JB8NNWC
Capacitance Value 10 pF
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Case Size 0603
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Dielectric C0G
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm