CL10C2R5CB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10C2R5CB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10C2R5CB8NNNC
Part Number CL10C2R5CB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.5pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Cardboard T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C2R5CB8NNNC
Datasheet download CL10C2R5CB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10C2R5CB8NNNC
CL10C2R5CB8NNNC Specifications
Part Number CL10C2R5CB8NNNC
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Capacitance Value 2.5 pF
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Tolerance 0.25 pF
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm